A második világháborúban Európa és Észak-Amerika mellett a legjelentősebb tankállománnyal Japán rendelkezett. A Kínával való konfliktusnak köszönhetően a japán tankgyártás
már az 1930-as években is fejlettebb volt, mint bárhol Európában, és 1940-re a szigetország a világ ötödik legnagyobb páncélos haderejévé nőtte ki magát. Ez kulcsfontosságú szerepet játszott a korai győzelmekben, azonban a háború végére a tankgyártás háttérbe szorult, felváltotta a hadiflotta és a légierő fejlesztése. Legjobb tankjaikat csak honvédelemre használták.
Type 97 Csi-Ha közepes rezervor
A Type 97 Csi-Ha modell talán a legeredményesebb volt az összes japán fejlesztésű rezervor közül. Sorozatgyártásra 1937-ben választották ki, és a al doilea război mondialalatt végig szolgálatban volt. A fejlesztők célja egy a Type 89-hez hasonló kaliberű, de a könnyű tankokhoz hasonló sebességű rezervor létrehozása volt. Ennek köszönhetően ugyan közepes tankként definiálták, nyugati viszonylatokban inkább hasonlított egy könnyű rezervor felnagyított változatához. Fegyverzete a Type 89-hez hasonlóan egy 57 milliméteres lövegből, és két 7,7 milliméteres géppuskából állt. Spirálrugós felfüggesztéssel rendelkezett, legénysége 4 fő volt. 170 LE teljesítményű léghűtéses dízelmotorjának köszönhetően képes volt elérni a 39 km/h sebességet is. Másik változata az olcsóbb és könnyebb Csi-Ni, mely 135 LE teljesítményű dízelmotorral és 47 milliméteres löveggel rendelkezett.
Forrás: Wikipedia