A Delfin (orosz Дельфин) kódnévvel ellátott 667BDRM projekt egy nukleáris energiájú szovjet tengeralattjárók osztálya, ballisztikus rakétákkal. A NATO Delta IV osztálynak nevezi.
Noha a Szovjetunió kifejlesztett egy új, lényegesen erősebb tengeralattjárót ballisztikus rakétákkal a 941-es projekttel (NATO: Typhoon osztály), a haditengerészet tervezői hamarosan felismerték annak gyengeségeit. Az építési és karbantartási költségek nagyon magasnak tűntek, így csak néhány Project-941 hajót lehetett üzembe helyezni. Minden hajó akár 20 MIRV lőfejet is hordhatott a 20 rakétájában, de ez a nagy szám vonzó célokká tette őket háború esetén. Az ellenfél súlyosan gyengíthette volna a Szovjetunió ütőképességét, ha egy nukleáris háború első perceiben vadásztengeralattjáróival elsüllysztették volna a Szovjet flotta néhány 941-es tengeralattjárót. Ennek a kockázatnak a minimalizálása érdekében a következő tengeralattjárók osztályát ismét kisebb méretre tervezték, mindössze 16 rakétával, amelyek mindegyike négy lőfejet tartalmazhat.
Az új osztály fejlesztéséről szóló kormányhatározatot 1975. szeptember 10-én, három évvel a 941. projekt fejlesztésének megkezdése után hozták meg. A "Rubin" fejlesztési irodát ismét megbízásba vették. A rendelés lényege az új RSM-54 ICBM beépítése volt a tengeralattjáróban. A fejlesztőcsapat a 667BDR projekt korábbi modelljeivel kapcsolatos tapasztalatait felhasználta, és az új követelményeknek megfelelően megváltoztatta tervét.
Az új projekt sziluettje nagyon hasonló volt az előző osztályokhoz, de valójában a műszaki adatok és tulajdonságok nagy része megváltozott. A hajótest az orrtól a tatig összesen tizenkét méterrel meghosszabbodott, elsősorban az elülső fedélzeten. Az törzs belsejét optimalizálták a zajszigetelés érdekében, és modernizálták az elektronikus rendszereket.